2010-01-21
DIREKTNA PRODAJA - KPU ORAŠJE
Na temelju članka 54. stavak 9. Zakona poreznoj upravi Federacije BiH («SN F BiH» broj 33/02) i temelju članka 62., 68. i 69. Pravilnika o procedurama prisilne naplate poreznih obveza («SN F BiH» broj 50/02 i 54/03) Porezna uprava Kantonalni porezni ured Orašje oglašava prodaju zaplijenjene imovine putem: D I R E K T N E P R O D A J E
Imovine dužnika- “ MEHANIKA” d.d. sa sjedištem u Orašju, Autocesta bb, općina Orašje, šifra općine 068. Na direktnoj prodaji se prodaje sljedeća imovina :
Nekretnine –IMOVINA GRUPE 1:
1. POSLOVNA ZGRADA sagrađena na parceli 206/5,
2. HALE i to :Hala I( 869,50m2); HalaII(1.258,00m2) i Hala III (1.517,00m2)
3. ZEMLJIŠTE upisano u ZK uložak broj 224, SP Orašje (ukupne površine 12.236 m2) i to
*k.č 206/17, pod nazivom Oranica , Miljač ukupne površine 175 m2
*k.č 206/1, pod nazivom dvorište Mehanika ukupne površine 1.284 m2
*k.č 206/20, pod nazivom dvorište Mehanika ukupne površine 1.536 m2
*k.č 206/4, pod nazivom dvorište Mehanika ukupne površine 8.290 m2
* k.č 206/5, pod nazivom Mehanika neplodno ukupne površine 566 m2
*k.č 206/10, pod nazivom Oranica , Miljač ukupne površine 385 m2
Pokretna imovina –IMOVINA GRUPE 2:
R/br | Naziv imovine | Količ. | Lokacija |
1 | DORADNI STRUG marke „KRUŠIK“ tip UDS-2 | 1 | hala |
2 | Hidraulička presa marke JELŠINGRAD , tip HP50/ 2000 | 1 | hala |
3 | Hidraulička presa marke JELŠINGRAD , tip 160T-140-40, proizveden 1977. god. | 1 | hala |
4 | Stolna bušilica marke „PRVOMAJSKA“ tip RSB-2, proizvedena 1987 god. | 1 | hala |
5 | Hidraulične Škare , tip 25/1000 | 1 | hala |
6 | Aparat za točkasto zavarivanje , marke „ELEKTRODA“ tip TA-90S | 1 | hala |
7 | TAKTNA LINIJA SA KOMORAMA ZA LAKIRANJE , marke „SOP-KRŠKO“ | 1 | hala |
8 | UREĐAJ ZA LAKIRANJE –neispravan marke „AIRLES“ | 1 | hala |
9 | Uređaj za elektrostatičko lakiranje -neispravan | 1 | hala |
10 | Oprema za lakiranje –neispravna, markeWAGNER | 1 | hala |
11 | Razvod CO2 PLINA | 1 | hala |
12 | TAKTNA LINIJA ZAVARIVANJA | 1 | hala |
13 | EKSCENTAR PRESA UNIVERZALNA , marke „JELŠINGRAD“ , tip EPU-32, proizvedena 1988 | 1 | hala |
14 | LINIJA GALVANIZACIJE | 1 | hala |
15 | Aparati za CO2 zavarivanje , marke „ISKRA“ tip SAF-250, | 6 | hala |
I Direktna prodaja će se održati dana 18.02.2010. godine ( četvrtak ) sa početkom u 12,00 sati u prostorijama Kantonalnog poreznog ureda Orašje u Ulici VIII broj 40.
II Prodaja na direktnoj prodaji izvršit će se po navedenim grupama robe.
III Najniža cijena na direktnoj prodaji se ne postavlja. Ponuda ne podliježe obvezi polaganja depozita. Odbor može odlučiti da odbije sve ponude ukoliko ih smatra neprihvatljivim.
IV Razlog za provođenje postupka direktne prodaje su dvije neuspjele aukcije.
V Sve zainteresirane osobe mogu pogledati imovinu i dokaze o vlasništvu na lokalitetu navedenim u oglasu dana, 15.02.2010. godine (ponedjeljak ) u vremenu od 12,00 do 14,00 sati.
VI Ponuđači na direktnoj prodaji su dužni dostaviti pismenu ponudu u zapečaćenoj koverti najkasnije 24,00 sata prije početka direktne prodaje na adresu: POREZNA UPRAVA , KANTONALNI POREZNI URED O R A Š J E , VIII ulica broj 40. Sa naznakom « Odbor za direktnu prodaju zaplijenjene imovine »
VII Ponuđač je dužan u ponudi jasno navesti imovinu za koju je zainteresiran i ponuditi cijenu , kao i biti prisutan pri otvaranju koverata sa ponudama na dan održavanja direktne prodaje.
VIII Svi ponuđači su dužni dokazati svoj identitet osobnom kartom ili drugim osobnim dokumentom i dokazati pravo na zakonsko zastupanje.
IX Za direktnu prodaju mogu se prijaviti sve punoljetne fizičke i pravne osobe.
Osobe uposlene u bilo kojoj organizacionoj jedinici pri Ministarstvu financija i njihovi srodnici do trećeg stupnja krvnog srodstva po direktnoj ili pobočnoj liniji ne mogu biti kupci na direktnoj prodaji.
X Direktna prodaja biti će odgođena ako dug, troškovi prisilne naplate, troškovi zapljene i zatezna kamata budu plaćani do početka direktne prodaje .
XI Prodaja robe vrši se po principu viđeno – kupljeno, pa se naknadne reklamacije neće uvažavati. Postignuta cijena se plaća u roku od 5 radnih dana od dana održavanja direktne prodaje .
XII Imovina se predaje kupcu kada se podnese dokaz o plaćanju svih obveza proisteklih iz kupovine.
XIII Navedena imovina podliježe porezu na promet nekretnina i isti pada na teret kupca.
Kontakt telefon 031/713-826